Seçil Erzan’ın Deşifre Etmediği Şahıs Ortaya Çıktı

Davacıları arasında bazı sporcu ve iş insanlarının da bulunduğu, ‘yüksek kârlı fon vaadiyle’ dolandırıcılık davası ile gündeme gelen Seçil Erzan, ifadesinde bir isimden daha para aldığını ancak bu kişiden korktuğu için ismini veremeyeceğini söylemiş. Gazeteci Dinçer Gökçe, söz konusu şahsın kim olduğunu ve şahısla görüşmesini anlattı. 

Oluşturduğu hayali fon ile pek çok ünlü ismi dolandıran Seçil Erzan hakkında soruşturma devam ediyor.

Erzan’ın ifadesinde “Korktuğum için ismini kesinlikle vermek istemiyorum.” diyerek bir ismi deşifre etmek istemediği ortaya çıktı.

Erzan, korktuğu bu isimden tam tarihini hatırlayamadığı bir gün Kapalıçarşı’da para aldığını söyledi. Gazeteci Dinçer Gökçe Halk TV’de bu ismin kim olduğunu ve bu isimle yaptığı görüşmeyi aktardı.

Gazeteci Dinçer Gökçe Halk TV’de bu ismin Cüneyt Demir olduğunu açıkladı.

Gökçe, Cüneyt Demir hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Cüneyt Demir, halihazırda açılan davada ne müşteki ne sanık. Aslında dosyada var. Dosyada kamuoyunun bildiği isimler var, bir de bilmediği isimler var. Cüneyt Demir de onlardan. Cüneyt Demir bankanın teftiş kurulu raporuna göre, 11 Nisan günü banka müfettişleriyle görüşüyor. Kendisinin Seçil Erzan’a 150 bin dolar para verdiğini, bu parayı 15-20 gün için verdiğini söylüyor. Hatta diyor ki, ’23 Mart günü Seçil Erzan’ın evine gittim, paramı istedim. Seçil Erzan da ‘Bazı sorunlar var, parayı şu anda veremiyorum ancak vereceğim dedi’ diyor.”

“Bu isim kim diye araştırdık. Cüneyt Demir olduğunu teyit ettim. Seçil Erzan’ın avukatıyla da konuştum, o da teyit etti. En son yayına gelmeden önce Cüneyt Demir’le de görüştüm. Erzan’ın neden korkmuş olabileceğine dair bir emare bulmak için Cüneyt Demir’in suç kayıtları ve yürüyen davalarına baktım. Emniyette Cüneyt Demir’in 11 tane suç kaydı var. 2021’de Tekirdağ’da tehdit ve hakaretten, 2021’de fuhuşa teşvik etmek, aracılık veya zorlama -bunun sebebi de işlettiği otel-, daha sınai mülkiyet kanuna muhalefet var. Fakat akabinde Antalya’da 2017’de açılmış bir dolandırıcılık davası var. Kendisi Çorlu’da yaşıyor fakat Adana, Karaman hatta Kayseri ve başka yerlerde de dosyası varmış, kendisi söyledi. Emniyette 11 suç kaydı, 3 tane de dava dosyası var.”

Gökçe, Seçil Erzan’ın avukatına bir tehdidin söz konusu olup olmadığını sorduğunda aldığı yanıt ise şu şekilde: Ben ifade de vardım. Cüneyt Demir’le ilgili savcı sorunca o bahse çok girmek istemedi. Sebebi de şu, dosya zaten kalabalık, savunma yapacağı bir sürü isim var. Cüneyt Demir’den o aşamada bahsetmek istemedi. O tarihte yeni tutuklanmış, bir şok hali yaşıyor, tefecilerden korkuyor, dolayısıyla böyle bir ifade kullanmış.”

Gökçe, Erzan’ın “korkuyorum” ifadesine yönelik Cüneyt Demir’den şu yanıtı almış: “Benden korkması için bir sebep yok. Ailesini tanıyorum. Benden ona zarar gelecek bir durum yok. Niye böyle demiş anlayamadım.”

Gökçe, Cüneyt Demir’in fuhşa teşvik dosyası bulunması hakkında şunları paylaştı: “Cüneyt Demir’le görüştüm. Dediği şu, Çorlu’da birkaç apart işletiyor, ‘Bu fuhşa teşvik dosyaları da onda’n dedi. ‘Oraya gelen insanlar kim bilemem’ dedi. Dolandırıcılık dosyalarıyla ilgili de şunu söyledi: ‘Bir firmada çalışıyordum. Kendi adıma 5-6 hat çıkardım, bu firmaya vermiştim. Ancak bu hatlar dolandırıcılıkta kullanılmış, hakkımda da dosya açılmış.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x