Akkuyu Nükleer Çalışanları 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Çevre Temizliği Etkinliği Yaptılar

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. çalışanları aileleriyle birlikte Kum Mahallesi doğa koruma bölgesinde bir çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi. Yaklaşık 100 gönüllü 2 saat içinde neredeyse 1 ton çöp toplayarak bir buçuk kilometrelik sahili evsel atıklardan temizledi.  

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şirketimizin çalışanları çoğunlukla yakınlardaki Kum Mahallesi, Taşucu, Silifke’de yaşıyorlar. Çevresel faaliyetlerimize her zaman büyük bir heyecanla katılıyorlar. Nükleer santralin yapıldığı bölge bizim ortak evimizdir. Çevreye gösterdiğimiz özenle, yerel sakinlere ve tatilcilere de örnek oluyoruz. Onlar da aktif bir şekilde bu etkinliklere katılarak çevreyi düzenli tutmaya yardımcı oluyorlar. Bu, kültürlerarası iletişimin ve ekip çalışmasının eşsiz bir örneğidir. Etkinliğe katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde yapılan etkinlik, bölgenin doğal çevresinin ve biyolojik çeşitliliğinin korunmasının önemine dikkat çekmenin yanı sıra, Akkuyu NGS projesi çalışanları ve bölge halkı arasında özel olarak korunan doğal alanlara karşı dikkatli bir tutum oluşturmak amacıyla düzenlendi. Etkinlikte toplanan tüm evsel atıklar Silifke Belediyesi çalışanları tarafından özel bir atık toplama alanına götürüldü.

Etkinlik, Caretta Caretta, yeşil deniz kaplumbağası ve Nil yumuşak kabuklu kaplumbağası gibi nadir deniz kaplumbağalarının yaşam alanı olan Kum Mahallesi kıyılarında yapıldı. AKKUYU NÜKLEER halen, Göksu Nehri Deltası çevre koruma bölgesinde deniz kaplumbağalarının izlenmesi, korunması ve kurtarılmasına yönelik projelere de destek olmaya devam ediyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x