Erdoğan’dan ihanet vurgusu: Kim bu AKP’liler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Sarayı’ndaki ‘Vakıf Haftası 100. Yıla Özel 201 Eser Toplu Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu mallarıyla ilgili tartışılan serzenişleri gündeme getirdi, “Kamu malına el uzatmak, bizim nazarımız da ihanete eş değerdir tespit ettiğimiz tüm hataların varsa ihanetlerin üzerine gideceğiz” dedi.

Erdoğan, şunları söyledi:

“Vakıf malına gösterilen bu özenin kamuya dair tüm işlerde örnek olması gerektiğine inanıyorum. Vakıf eserleri nasıl bize ecdat emaneti ise kamu malı da milletin emanetidir. Kamu malı ve kamu görevi böyle yüksek şuurla yerine getirilirse faydalı olur. Millete hizmet yolunda üşengeçliğe, kaprislere, bugün git yarın gel sorumsuzluğuna yer yoktur. Bulunduğumuz tüm makamları aziz milletimize borçluyuz. Millete büyüklenmek yukarıdan bakmak, efendilik taslamak, sorunlarını görmezden gelmek kabul edilemez. Kamu malına el uzatmak ihanete eş değerdir. Yönetim mevkiindekilerin vazifelerini yerine getirme noktasında hiçbir bahanesi olamaz.

Eksi Türkiye manzaralarını milletimize yaşatmamakta kararlıyız. Son dönemde artan serzenişlerin farkındayız, tespit ettiğimiz tüm eksiklerin, hataların, varsa ihanetlerin üzerine bundan sonra daha kararlı gideceğiz. Kamu hizmetlerinin kusursuz sunulması için her türlü tedbiri alacağız.”

BU İKİNCİ İHANET VURGUSU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimin faturasına dair MYK’da flaş ifadeler kullanmış “Nerede bir eksik, hata, kasıt veya ihanet varsa, üzerine gitmek boynumuzun borcudur” diyerek ihanet vurgusu yapması dikkat çekmişti.

Erdoğan yenilginin nedenlerini sıraladı: İhanetGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x