Polemik polemik olalı böyle kapak görmedi

Kurtuluş Savaşı’nda Atatürk’ün komutanlık başarısını hedef alan Akit yazarı Kenan Alpay, “Atatürk, hangi cephe ve tarihte Yedi Düvel’le savaştı? Atatürk ve Atatürkçüler Hakk’la, İslam’la savaşıyor.” şeklinde tepki çeken açıklamalar yaptı.

Akit gazetesi yazarı Kenan Alpay yaptığı skandal paylaşımda şunları söyledi:

“Atatürk, hangi cephe ve tarihte Yedi Düvel’le savaştı? Palavra sıkmayın. Asıl Atatürk ve Atatürkçüler Hakk’la, hakikatle, tarih ve İslam’la savaşıyor. Darbelerle, vesayetle, yargı terörüyle ülkeyi hala ipotek altında tutabileceğinizi mi zannediyorsunuz? Bir halt beceremezsiniz!”

Alpay’a yanıt, akademisyen ve yazar Dr. Yüksel Hoş’tan geldi.

Hoş yanıtında şu ifadeleri kullandı.

“Lozan mübadili Rumelili bir aileden geliyorsun Kemal. Sırf senin ailenin namusunu kurtarması bile senin soyunun sopunun ödeyemeyeceği bir borçtur. Geldin ve ailene Türkiye’de çift çubuk, ev, arazi vermiş, size bir kimlik vermiş olan bir insanı sorguluyor, borcum yok diyorsun. Atatürk’e borcumuz yok diyenlere “hain olma özgürlüğünü” veren demokrasi ve fikir hürriyetini bile borçlu olmak, bir ömür ödenmeyecek bir minnettir. Herkes bir yana sen bir mübadil çocuğusun. Vatana borcundan öte, Atatürk’e herkesten çok borçlusun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x